Zalety domów drewnianych

Jeszcze niedawno domy drewniane kojarzyły się tylko z budownictwem letniskowym. Na przestrzeni ostatnich lat sytuacja jednak mocno się zmieniła. Inwestorzy coraz częściej decydują się na budowę domu całorocznego w drewnianej technologii. Nic dziwnego, bo takie rozwiązanie ma wiele zalet.

Najważniejsze zalety domów drewnianych
Domy drewniane przede wszystkim są zgodne z naturą, ekologiczne i wysoko energooszczędne. Dzięki nim możliwe jest także uzyskanie dobrych parametrów cieplnych.

Bardzo szybka realizacja projektu
Projekty domów drewnianych można realizować niezwykle szybko. Ze względu na to, że w technologii drewnianej przeprowadza się naprawdę niewielką ilość prac mokrych, proces budowy może trwać niezależnie od pory roku. Sprawia to, że budowa przebiega bez postojów spowodowanych przez nagłą zmianę warunków atmosferycznych.

Bezproblemowa budowa
Domy drewniane można wybudować nie tylko szybko, ale i bez jakichkolwiek większych problemów. Prawidłowo wykonany dom drewniany powinien spełniać wszelkie warunki dla wygody i komfortu mieszkańców. Istotną zaletą jest dokładność wymiarowa elementów budynku, a także łatwy montaż instalacji czy bezproblemowość układania izolacji. Dzięki budowie w technologii drewnianej można wyeliminować niepożądane mostki termiczne często pojawiające się w budownictwie murowanym.

Pozostałe zalety domów drewnianych
Budowa domów drewnianych wiąże się jednak nie tylko z nieporównywalnie krótszym czasem budowy. Ściany domu w technologii szkieletowej praktycznie w całej swojej grubości są izolacją. Tym samym taki budynek zapewnia bardzo dobrą ochronę cieplną wnętrza. Dom drewniany jest także lekki, a tym samym tańszy jest jego fundament, a koszty całej budowy znacznie niższe. Projekty domów drewnianych pozostawiają też dużą swobodę i możliwość wprowadzania licznych zmian na późniejszym etapie. Szkielet można bowiem łatwo przebudować – mały dom można w przyszłości rozbudowywać, jak również wymieniać wewnętrzne instalacje na te bardziej nowoczesne.